Перейти до основного вмісту

Лауреати премії «Київська Пектораль – 2012»

премія "Київська Пектораль"

У номінації «за кращу драматичну виставу» – «Опіскін. Фома» Олексія Лісовця (Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра)

У номінації «за кращу режисерську роботу» – Олексій Лісовець за виставу «Опіскін. Фома» (Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра)

У номінації «за краще виконання чоловічої ролі» – Володимир Кузнєцов у виставі «Лист Богу» (Театр на Подолі)

У номінації «за краще виконання жіночої ролі» – Лариса Паріс у виставі «Елліни, етюди до трагедії «Аякс»» (театр «Студія Паріс»)

У номінації «за кращу виставу камерної сцени» – «Корабель не прийде» Олександра Крижановського (Новий драматичний театр на Печерську)

У номінації «за краще виконання жіночої ролі другого плану» – Катерина Кістень у виставі «Святою ніччю» (Новий драматичний театр на Печерську)

У номінації «за краще виконання чоловічої ролі другого плану» – Олег Стальчук у виставі «Перехресні стежки» (Театр імені Івана Франка)

У номінації «за краще пластичне рішення вистави» – Ольга Семьошкіна у виставі «Сон смішної людини» (Театр імені Івана Франка)

У номінації «за кращу музичну виставу» – «Перехрестя» Раду Поклітару (Театр опери і балету)

У номінації «за краще художнє рішення вистави» – Борис Орлов та Ігор Рубашкін у виставі «Корабель не прийде» (Новий драматичний театр на Печерську)

У номінації «за кращий акторський дебют» – Антон Соловей у виставі «Найлегший спосіб кинути курити» (Театр Відкритий погляд)

У номінації «за краще музичне рішення вистави» – Олександр Курій у виставі «Карнавал плоті» (Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра)

У номінації «за кращу виставу для дітей» – «Дюймовочка» Михайла Урицького (Муніципальний театр ляльок)

У номінації «за вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва» була нагороджена народна артистка України, театральний педагог, професор Національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого – Валентина Зимня

Номінації «за кращий режисерський дебют» та «подія року» – зняті

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"Три товариші" в Театрі імені Івана Франка

Герої епохи відчаю «Три товариші»: вистава про війну і життя Вистава «Три товариші» поставленаза однойменним романом одногоз найвідоміших німецьких письменників ХХ століття Еріха Марії Ремарка.Головні герої його твору – молодь, яканіяк не може адаптуватися до мирногожиття після пройдених під час Першоїсвітової війни жахіть і трагедій. Їх щеназивають «втраченим поколінням»,до якого належав і сам Ремарк: Солдати, повернені батьківщині, Хочуть знайти дорогудо нового життя. 2009 року, у час фінансової кризи тазагострення відносин із Росією, на сценіЛьвівського театру імені Марії Заньковецької здійснив постановку «Трьохтоваришів» Вадим Сікорський. Наприкінці 2016-го, після пережитої РеволюціїГідності, анексії Криму та тривалогорозгортання бойових дій на сході нашоїдержави, відчув потребу в сценічномутрактуванні цієї повоєнної драми режисер Юрій Одинокий.Імовірно, постановник прагне провести в цій виставі паралелі із сучаснимиподіями в нашій країні: засвідчити жагудо життя людини в будь-який час…

МІС ГРОТЕСК АНАСТАСІЯ ЄВТУШЕНКО

Синдроми й перспективи актриси комедійного жанру Особисте і творче життя актриси Молодого театру АнастасіїЄвтушенко схоже на батарейкуз двома полюсами. На сцені «+» – сміх,радість, веселощі, а вдома «-» – спокій імеланхолія. Синдром, притаманний здебільшого артистам комедійного жанру.
ПОЛЮС «+»: ТВОРЧІСТЬ У своїй віковій категорії Насті Євтушенко сміливо можна було б присвоїтизвання «Королева комедії» або ж «Місгротеск», адже в цьому жанрі середмолоді вона одна з найкращих. Лише зап’ять років роботи в Молодому театрістворила понад десяток яскравих, переважно комедійного плану, ролей.


Харизматична. Запальна. Ексцентрична. Козирем успіху актриси є її яскравізовнішні дані (зріст 183 см, міцна статура, низький голос), помножені на таланті працелюбство. Кожна героїня АнастасіїЄвтушенко виліплена з найменших, влучно віднайдених і правдивих рис характеру. Вони настільки відповідають типажамдівчат і жіночок, яких ми бачимо в повсякденності, що це викликає у глядачанестримний сміх крізь сльози.

Зде…

Актриса Анжеліка Савченко

Анжеліка та її щастя


Доволі часто на шпальтах газет, журналів, по телебаченню чи радіо розповідають про тернистий, а іноді й фатальний життєвий шлях тих, хто обрав творчу професію, зокрема – акторство. Доля Анжеліки Савченко – молодої актриси Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка – є винятком. Вона з першої спроби вступила до театрального коледжу, навчалася в професійних викладачів і чудових людей. Тож пізнання життєвих принципів і складових професії відбувалося одночасно (заслужений працівник культури України Неля Михайлівна Пінська вчила її акторській майстерності, а вокалу – відома оперна співачка, солістка Дніпропетровського оперного театру Лілія Олексіївна Гавриленко). Здобувши акторську освіту, в 2002 році вона успішно прослуховується до найпрестижніших театрів – Московського театру драми і комедії на Таганці, Одеського академічного російського драматичного театру та Національного театру імені Івана Франка, зупиняючи свій вибір на останньому. Саме на …

Актор Віталій Салій. "Рудий, чесний, закоханий"

Те, що не пояснюється словами
Віталій Салій (н. 1985) – український актор театру і кіно. У шкільні роки безтурботно проводив час у веселих компаніях, захоплювався панк-культурою і навіть носив на голові зелений ірокез. Вибір професії зробив лише після підготовчих курсів з акторської майстерності у Національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, на які, до речі, пішов просто за компанію. Хоча, ні — були деякий час роздуми про долю військовослужбовця, адже по чоловічій лінії у його родині всі військові. Проте відчути всі переваги і недоліки солдатського життя він зміг лише на знімальному майданчику («Офіцерські жінки», «Смерть шпигунам (Прихований ворог)», «Ангели війни», «1941») та на сцені Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра («Граємо Чонкіна», «Сірано де Бержерак»).

В силу свого підліткового віку я шукав зону волі, певної незалежності. На підготовчих курсах я зрозумів, що театр – це те місце, де є більше комфорту і свободи, ніж …

0+: Кіно для батьків із малюками

Молоко замість поп-корну
Кінотеатр «Жовтень» запрошує на сеанси в межах батьківської ініціативи «0+: Кіно для батьків із малюками»
Десята ранку, вівторок... У фойє кінотеатру чимало дитячих візків, персонал закладу по-особливому усміхнений і готовий допомогти-порадити. У залі «Гегемон» мами й татусі з малюками: зовсім маленькі сплять у автокріслах або слінго-рюкзачках, старші або чемно сидять, або активно мігрують по залу чи граються. Для найбільш непосидючих перед екраном застелений великий килим, на якому розкладені іграшки. Біля стін – сповивальні столики й мікрохвильові печі. Звук фільму тихіший, ніж зазвичай, зала залишається частково освітленою. На плач, крик, розмови, ходіння ніхто не звертає уваги – в залі непохитна атмосфера позитиву, розуміння й люб’язності. Фільм розпочинається...

Саме так щовівторка відбуваються «тихі» сеанси для батьків із малюками у кінотеатрі «Жовтень». Ідея таких показів виникла 15 років тому в Канаді й згодом активно поширилася світом: США, Німеччина, Іс…

Вистава "Люкс для іноземців"

Люкс для іноземців, або Табір емігрантів


Хоча б на мить уявити себе клієнтом номеру "люкс" для VIP-персон та іноземців у престижному готелі глядачам допоможуть Анатолій Хостікоєв і Богдан Бенюк та їх весела компанія під час вистави на сцені Національного театру російської драми імені Лесі Українки, що так і називається "Люкс для іноземців". Виставою, створеною за мотивами однойменної п’єси відомого сценариста Девіда Фрімана Театральна компанія «Бенюк і Хостікоєв» відкрила 12-ий сезон, і це їхній шостий проект. (За підтримки ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (ТМ «Наша Ряба»)). «Люкс для іноземців» – класична комедія положень, яка захоплює заплутаними колізіями у сюжеті, легкістю, яскравістю й простотою гри акторів, а також несподіваними режисерськими знахідками.

Схожий «серіальний» сюжет можна віднайти у кожного іншого класичного комедіографа: чоловік прагне зустрітися з коханкою у номері готелю, але раптово приїжджає його дружина, тому коханка тимчасово стає дружиною…

У моді – РУДІ!

Гама відтінків рудого кольору така різноманітна: морквяний, піщаний, мідний, вогняний, персиковий, золотистий, цегляний, помаранчевий... А от рудоволосих людей, на жаль, ще й досі сприймають за стереотипами: якщо чоловік – то жартівник і балагур, якщо жінка – чаклунка чи «руда бестія». Особливо це стосується акторського амплуа. Розвіяти застарілі міфи, а також розповісти про свою унікальність та неповторність спробували самі актори з сонячним кольором волосся.
*Історія і сьогодення З давніх часів рудоволосих людей побоювалися одні і, водночас, захоплювалися інші: єгиптяни вважали невезучими тож приносили у жертву Богу Сонця; іспанці (у часи середньовіччя) ставилися як до чаклунів, тому спалювали на вогнищі; римляни були переконані у їх вдачі та навіть купували рудоволосих рабинь як талісман; полінезійці захоплювалися і приписували благородне походження, покровительство божественних сил. В історію ввійшли такі відомі руді як Нерон, Наполеон, Леонардо да Вінчі, Ван Гог, Антоніо Вівальді, …

Актриса з перчинкою

Характери і настрої Ірини Ткаченко Ірина Ткаченко ствердилася як актриса завдяки режисеру Стасу Жиркову. Відлік їхньої творчої співпраці розпочався з вистави «Наташина мрія» в Театрі «Відкритий погляд». Для Стаса постановка стала режисерським дебютом, а в Ірини за плечима уже було сім (великих і маленьких) ролей у театрах «Колесо» та «Відкритий погляд». 


Однак знаковою у своїй творчості актриса вважає саме Наташу Баніну.

НАТАШИНА МРІЯ §«Як Колумб свого часу відкрив Америку, так Стас відкрив мене як актрису, – жартує Ірина.

– А якщо серйозно, то саме на репетиціях “Наташиної мрії” завдяки Стасу Жиркову я знайшла ключ до професії. Він вселив у мене впевненість, вміння адекватно оцінювати себе, поважати. Я навчилася відчувати, контролювати, аналізувати свою роботу на сцені, а головне – грати із задоволенням, через любов і розслаблення». Наташа Баніна – підліток, вихованка дитбудинку – мріє про справжнє велике кохання й весілля, як у казці: «...шоб з фатою, шоб з шоколадними конфєтами і шоб всі…

Балерина Оксана Бондаренко (портрет)

Мрії на пуантахТихий зимовий вечір… За вікном кружляє лапатий сніг, миготить вогниками новорічна ялинка. Маленьке біляве дівча вмостилося на дивані проти телевізора, закутавшись теплою ковдрою тримає в руках велике горнятко ароматного чаю і тацю з солодощами. Розпочався показ улюблених мультфільмів... спершу про Гидке каченя, далі про зачарованого хлопчика Нільса, та ще й історія Кая та Герди. Але найбільше захоплення від перегляду «Лускунчика». Сміливі герої, дивовижні перипетії, магічна музика Петра Чайковського зачаровували, навперебій з’являлись різні думки, фантазії, мрії про загадковий замок, таємничого принца – все немов спліталось у дивовижному танку.
Хай там як, але мрії іноді таки справджуються, бодай частково. Балерина Оксана Бондаренко переконує в цьому на власному досвіді, але обов’язково додає – за умови працелюбства та віри. В певному сенсі цю артистку балету можна вважати берегинею казки, адже вже четвертий сезон у її майстерному виконанні оживають казкові герої на сц…

У КМАТОБі готують оперу "Богема" Дж. Пуччіні

І ОПЕРА, І КОНЦЕРТ У КМАТОБі готуютьсядо прем’єри «Богеми»,яка входить до п’ятіркинайпопулярніших оперсвіту
До закриття театрального сезону колектив Київського муніципальногоакадемічного театру опери і балетудля дітей та юнацтва планує презентувати оперу Джакомо Пуччіні «Богема».Цей музичний твір, написаний за твором«Сцени з життя богеми» Анрі Мюрже,свого часу приніс композитору визнанняна міжнародному рівні, а нині входитьдо списку світових опер-хітів. Найвідомішою вокальною партією, яку знають івиконують усі сопрано, є вальс Мюзетти.Ідея поставити «Богему» виникла минулого літа в режисера Віталія Пальчиковата головного диригента КМАТОБу (а також Оперної студії Національної музичної академії України імені Петра Чайковського) Сергія Голубничого. У тандемівони працюють у багатьох виставах.
– Першою причиною постановки цьогомузичного твору є те, що «Богема» належить до п’ятірки найпопулярнішихопер світу, – розповідає Віталій Пальчиков. – У репертуарі нашого театру вжеє найвідоміша з цього …